LOGO FUNDACJA.pdf(3)
Fundacja Żywieniowe ABC

Wzajemne pomaganie może uczynić świat lepszym

cropped-LOGO-FUNDACJA.jpg

"Jesteśmy zespołem, który dąży do wspólnego celu - wsparcia osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Nasze wysiłki skupiają się na budowaniu społeczności opartej na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. Działamy z przeświadczeniem, że poprzez połączenie naszych sił możemy przynieść ulgę i pomoc tym, którzy borykają się z trudnościami w zdrowym odżywianiu. Razem stajemy się silniejsi, dając wsparcie i nadzieję każdemu, kto tego potrzebuje."

Dołącz do Nas

Wesprzyj Nas

about-shape-1-2
expert team

Poznaj zespół, który za nimi stoi

Pomagamy osobom w opracowaniu efektywnych strategii przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym i zaburzeniom odżywiania poprzez promowanie zdrowego stylu życia, edukację żywieniową oraz aktywność fizyczną. Nasze działania obejmują inicjatywy promujące zdrowe nawyki żywieniowe oraz angażowanie w programy wellness i aktywności fizycznej. Dążymy do stworzenia środowiska, które sprzyja zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej, zarówno w miejscu pracy, jak i społecznościach, których jesteśmy częścią.

7
Ostatnio zadawane pytania

Częste pytania

Czym są zaburzenia odżywiania ?

Zaburzenia odżywiania to poważne schorzenia psychiczne, które wpływają na sposób, w jaki pacjent postrzega jedzenie. Osoby z zaburzeniami odżywiania mają niezdrowy stosunek do jedzenia i często mają obsesyjne myśli dotyczące wagi, kształtu ciała i kontroli nad jedzeniem.

Dlaczego zaburzenia odżywiania leczymy zespołowo ?

Zaburzenia odżywiania są złożonymi chorobami, które wpływają na różne aspekty życia pacjenta, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Leczenie zespołowe, które obejmuje współpracę różnych specjalistów, jest powszechnie stosowane, ponieważ pozwala na kompleksowe podejście i skuteczniejszą opiekę nad pacjentem.

Co może zaniepokoić rodziców u swojego dziecka?

Dziecko wycofuje się emocjonalnie, tracąc kontakt z rodziną i rówieśnikami, przekonane, że jest odrzucane z powodu swojej wagi. W rezultacie pojawia się niezadowolenie z własnego wyglądu, co prowadzi do stosowania diety typu light i ograniczenia spożycia niektórych produktów. Reakcje dziecka na rozmowy o wyglądzie lub diecie stają się drażliwe, często reaguje agresją na takie tematy.

Żyj zdrowo, Żyj świadomie#żyjzdrowo
#aktywnośćfizyczna
#slowjogging
#nordicwalking
#zdroweodżywianiesię
#zapobiegamychorobomcywilizacyjnym
‼️O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie 😃

This will close in 15 seconds